Karte nicht verfügbar

Datum/Zeit
Date(s) - 12/01/2020 - 13/12/2020
Ganztägig

Kategorien Keine Kategorien


 

 

NLP – Hipnoz – EFT ile ALMANCA Öğrenmek

SÜRATLİ DİL ÖĞRENME TEORİSİ

 

Mannheim   Ocak 2020

Stuttgart       Ocak 2020

Heilbronn     Şubat 2020

Nürnberg      Şubat 2020

Frankfurt      Şubat 2020

Bodensee     Şubat 2020

Köln               Şubat 2020

 

Hipnoz – NLP – EFT ile Almanca Öğrenmek

SÜRATLİ DİL ÖĞRENME TEORİSİ

Hipnoz – NLP – EFT ile Almanca öğrenme nasıl gerçekleşiyor?

Hipnozla yeni bir dil hayal ürünü mü?

Herkes hipnoz olur mu?

Bir hipnoz seansı esnasında neler gerçekleşir?

Hipnoza girince yabancı dil beynimize mi sokuluyor?

Hangi metot, teemkin kulanmaktadır?

Hipnozla almanca öğrenmek ya da öğrendiklerimizi pekiştirerek hızlandırmak mümkün?

NLP NEDİR?

NLP Tekniği ile İş Yaşamında Başarı Nasil Oluşur?

EFT NEDİR?

EFT nasıl bir tekniktir?

Reenkarnasyonu terapisi ile önceki yeteneklerin güncelleştirilmesi

Hipnoz Nedir?

Hipnoz, çevresel ve de düşüncesel diğer uyaranlardan kısa bir süreliğine uzaklaşarak telkin alabilme düzeyine erişmektir. Hipnoz tıbbın her alanında tedavi, tedaviye destek, tedavi öncesi ve sonrasında hastanın hazırlanması ve tedavinin devamlılığının sağlanması aşamalarında her hangi bir yan etki olmaksızın kullanılan bilimsel bir yöntemdir.

Hipnoz altında öğrenimi, 60’lı yıllarda Bulgar doktoru Georgi Lozanov öne sürdü. Yarı hipnozun öğrenme ve hatırlama becerisini üst düzeye çıkardığını kaydeden Lozanov, kuramına “süratli öğrenme” adını verdi.

Hipnoz tıbbi bir yöntemdir. Belirli hastanelerde  anestezidense hipnoz altında ameliyat yapılması daha alışılmıştır. Hipnoz beynin sıradan bir uygulamasıdır. Bazen farkında olmadan bunu günde birkaç defa deneyimleyebiliriz.

Hipnoz ne demek?

Hipnoz kabaca uyku ile uyanıklık arası bir bilinç hali. Kişideki bilincin açık olduğu zamanki dirençlerin ortadan kaldırıldığı, her komuta ve her isteme istenilen cevapların alınabildiği bir bilinç durumu.

Hipnotik şuur her keste algıları açık ve telkin almaya müsait bir durum yaratıyor. Bu durum meydana geldiğinde ister kişiye tokluk duygusunu aşılar ve diyetine uymasını sağlarsınız. İsterseniz içinden gelerek ders çalışmasını olmasına şartlandırabilirsiniz. Yeni bir dil, Almanca, Fransizca, İngilizce öğrenme becerisini de arttırabilirsiniz

Yani bilinçaltınızın en verimli olarak işlenebildiği bir bilinç durumu. Hipnoz sayesinde bilinçaltınıza yükleyeceğiniz komutlar sayesinde birçok derdinize çözüm bulabilir.

Ya da öğrenme zorluğu çekiyorsanız bu sorununuza çözüm yaratabilirsiniz. Hipnoz aslında bu nedenle iyi birde öğrenme aracıdır.

Bilinç

Bilinç dediğimiz zaman şu anda farkında olduğunuz her şeyi anlatıyorum demektir. Bilinciniz bir anda en fazla yedi ile dokuz arası bilgi parçasını işleyebilir..

Bilinçaltımız onu beyninizde bir yerlere geçici olarak yazar.. Bilinciniz olayları analiz eder, mantık dediğimiz o süzgeçten geçirir. Bilinçaltımız ise geniş bir bilgi bankasıdır.

Bilinçaltı

Bilinçaltı değerlerimizi, inançlarımızı depolar, beden fonksiyonlarımız kontrol eder.

Bilinçaltı geniş bir bilgi bankasıdır. Tüm yaşantımızdaki yaşadıklarımızı, acılarımızı, mutluluklarımızı, duygularımızı saklar.

İnançlarımız orada şekillenir. Davranışlarımız, tepkilerimiz orada biçimlenir.

Bir olay karşısındaki duygusal tepkimiz burada birikmiş bilgilerin eseridir. Gelecekle ilgili kaygılarımız buradan köken alır.

Bilinç yargılar! Bilinçaltı uygular!

Hipnozla almanca öğrenmek ya da öğrendiklerimizi pekiştirerek hızlandırmak mümkün. Bunun yöntemi kısaca şöyle; bilinç altına saniyede 10 üzeri 9 bitlik uyaran giriyor.

Hipnozcuda bu uyaranların büyük kısmını devre dışı bırakarak beynin belli bir bölgesi bu yoğun uyaranlardan arındırıyor ve daha yüksek bir performansla öğrenmeye hazır hale getiriyor.

Bu sayede yeni dil öğrenmek son derece kolaylaşıyor çünkü bu değerli bilgiler kişinin bilinçaltına işleniyor. Bilinçaltıda aldığı her bilgiyi muhakkak sakladığı için kişi ihtiyacı olduğu anda istediği şeyi hatırlayıp kullanıyor.

Bu sayede hem öğrenme zamanı kısalıyor hemde hızlanıyor. Normal şartlarda aylarca sürebilecek bu işlem bu sayede kısa zaman dilimlerine indirgenebiliyor.

Burada da sihirli kelime bilinçaltı. Hayatımızı kontrol eden bu kavram aslında iyi organize ediliebilirse bir kaç sihirli dokunuşla daha da mucizevi hale getirebilir. Yapmamız gereken sadece bu sihirli sistemin yapısını ve kullanımını öğrenmek.

Hipnoz algılarımızı açar.

 

Eğitimlerde Neler Oluyor?

Bir günün en verimli saatleri bu öğrenme ortamında geçer böylece kişinin dikkatini bölecek dış etkenlerden korunur. Bu bir hafta süreyle kesintisiz, yüksek bir motivasyonla ve bilinçaltını etkileyen unsurlardan yararlanarak gerçekleştiğinde. Öğrenmek şaşırtıcı olmaz belki öğrenememek daha çok şaşırtıcı olmalıydı diye düşünüyorum.

 

Herkes Bu Tekniklerden Yararlanabilir Mi?

Okullarda veya kurslarda öğrenemeyen öğrenci zamanla direnç ve kompleks geliştirir. İşte hipnozla almanca tam bu noktada yabancı dil öğrenmek isteyen adayların dikkatini çekiyor.

 

Hipnozla Öğrenmedeki Sistem 3 Boyutta Ele Alınıyor

 

GÖRSEL BOYUT

Bilinçaltının gücünden yararlanılacak imajinasyonlar aktivite edilerek gerçekleşir. Burada telkinler ve kişinin iç dinamiklerinden yararlanılır.

 

İŞİTSEL BOYUT

Yeterince duymadığınız bir dili içselleştirmeniz de zordur. Yeterince veri girişi olabilmesi için çok sık bu dilin argümanları dinleme yoluyla kişiye aktarılır. Bu dinlemeler gece yatarken de devam edebilir. Zamanla öğrenmenin kendi sesiyle de entegre olarak sistemin işleyiş mekanizması içerisine dahil olur.

 

İÇSELLEŞTİRME BOYUTU

Düşünmeden konuşabiliyorsanız artık eğitimi içselleştirmişsiniz demektir. Bunun için yeterince tekrar ve uygulamanın içine girmeniz lazım ki bir eğitim ne kadar kullanılırsa o kadar içselleştirilir.

Hipnozla dil eğitimi konusunda herkes çocukluğundaki öğrenmek kapatisesine dönebilme yeteneğine sahiptir

 

 

Hipnoz ile yabancı dil fobisi ortadan kaldırılıyor.Öğrenemiyorum, yapamayacağım benden geçti şeklindeki önyargılar kırılıyor ( bu sayede yabancı dil bir ya da iki kat daha hızlı öğreniliyor )

Uzun süreli konsantrasyon sağlanıyor. Hipnoz konsantrasyon süremizi maksimuma  kadar çıkarabiliyor ( bu sayede bilgi çok iki kat daha kalıcı bir şekilde verilebiliyor )

Hipnozla verilen bilgiler doğrudan bilinç altına veriliyor.Dolayısıyla öğrenilen bilgilerin unutulması sözkonusu olmuyor (böylece üç kat daha kalıcı bilgi aktarımı sağlanıyor).

Hipnozla özgüven ve motivasyon en yüksek seviyeye ulaştırılıyor,böylece öğrenmekten zevk alıyoruz ve öğrendiklerimizi etkili bir şekilde kullanıyoruz.( Almanca öğrenmeye karşı oluşturduğumuz bariyerler yıkılıyor )

Hipnoz yıllar içinde öğrendiğimiz fakat bilinçaltımızın derinliklerine ittiğimiz bilgilerin tazelenmesini ve bilinç düzeyinde kullanılabilmesini sağlıyor ( bu sayede bildiğimiz bilgiler kullanabildiğimiz bilgiler haline geliyor )

Hipnoz durumu öğrenciyi özgürleştirebilir. Kısıtlamalar olmadığı için öğrenci artık hata yapmaktan yada aksanından utanmaz. Telafuz ve akıcılık gözle görülür bir şekilde gelişir.

 

Bir hipnoz seansı esnasında neler gerçekleşir?

Bu okuyuşlardan sonra hipnoza girerim ve aynı metni farklı okuma ritimlerinde tekrar dinlerim. Burdaki amaç kelimeleri anlamak için çaba sarfetmemek, bunun yerine duyduğumuz kelimeleri sadece içselleştirmektir. Bir çocuk ana dilini öğrenirken sesleri duyar ve adım adım onları tekrar eder.

Bu metot da aynı mekanizmayı kullanmaktadır.

 

Yeni bir dili öğrenme, bağımlılık tedavisi, stres, uykusuzluk, kilo alıp-verme, konsantrasyon bozuklukları, hiper aktivite, topluluk önünde konuşma, fobi tedavisi, insanlarla iletişim, öğrenme, farkındalık, motivasyon, duygulanım gibi davranışsal ve duygusal faaliyetlerin amaca yönelik, etkin kullanımını sağlar.

 

Beyin genel olarak bir bütün olsa da sağ ve sol lobların farklı farklı üstlendikleri görevleri vardır. Ancak sol beyinin, sağ beyinden daha önemli görevler üstlendiğini söyleyebiliriz. Sol beyin daha baskındır. Konuşma merkezi ve duygudurum merkezi konumundadır.

 

Sağ beyin ise, boyut ve hacim algısını ön plana çıkardığı gibi, bilgiyi şekil ve hayal gücü ile işleme de onun görevidir.

Buna karşılık matematik işlemleri için sol beyin kullanılır.

 

NLP, beynin sol tarafına odaklanarak konuşma merkezini ve de bir matematik formülü olarak algılayabileceğimiz, dil edinimini hızlı ve garantili bir şekilde kolaylaştırır. Bu noktada beynin her iki lobu arasındaki koordinasyon sağlanarak, etkin öğrenme gerçekleşir.

 

NLP NEDİR?

 

NLP Tekniği ile İş Yaşamında Başarı Nasil Oluşur?

İngilizce “Neuro Linguistic Programming”in baş harflerinden oluşan NLP tekniğinin temeli, duyu organlarımızla algıladığımız mesajların beynimizde işlenerek, bizlerin davranışlarına yön vermesine dayanmaktadır.

Türkçe ifade ile beyin dilini programlama olarak açıklanan bu teknik ilk olarak 1972 yılında John Grinder ile Richard Bandler tarafından geliştirilmiştir. Bu bilim dalı, bilinen tüm sorunların üstesinden gelebilecek kesin ve kolayca uygulanabilir bir zihni kontrol altına alma metodudur.

Bu teknik ile birçok insanın zihninde yapacaklarına ve isteklerine odaklanarak daha verimli ve başarılı olabileceği anlatılmak istenmektedir.

Neuro (nöro)-Linguistic (Linguistik)- Programming (Programlama); bir diğer ifade ile beyin dilini programlama olarak tanımlanan NLP tekniği, insanları anlamak ve etkilemek için oluşturulan psikolojik yetiler olup, insanların nasıl daha mükemmel performans gösterdiklerini inceleyerek kişinin bildiklerinden daha fazla esneklik, yaratıcılık ve daha fazla özgür davranışlar kazanmasına yol açan ve kişiye başarıya ulaşmada fırsatlar sağlayan bir tekniktir.

 

NLP nin özü, bireyin yaşam kalitesini arttırmak, onu olumlu, ulaşılabilir, gerçekçi, kendine ve başkalarına faydalı, iyi yapılanmış, dengeli, hedef ve amaçlarının çatısını kurmuş bir insan haline getirmek ve harekete geçirmektir. Bunun için insanların daha etkili iletişim kurmasına yardımcı olarak, kişisel ve kişiler arası mükemmelliği yakalama amacındadır. Herhangi birinin iletişim, terapi, kişisel gelişim, başarı ve zihinsel kontrol alanlarında başarılı ve güçlü olmasını sağlar.

 

Neuro (nöro)-Linguistic (Linguistik)- Programming (Programlama);

Nöro: Ortaya koyduğumuz her davranış ve düşüncenin kaynağı sinir sistemimizdir. Sinir sisteminin temeli ise beş duyudur. Her insan dünyayı farklı biçimde algılar. Bir deneyimi tanımlarken neler gördüğümüz, neleri hissettiğimiz, neleri tattığımız ve hangi kokuları duyduğumuz anlatılır. Kısaca bu kavram ile düşünmeye ve algılamaya, yani herhangi bir davranışın temelini oluşturan beyinsel süreçlere ve sinir sistemine gönderme yapılmaktadır.

 

Dil: Duyu organlarımızla aldığımız mesajlar sinir sistemi için bir dil teşkil etmekte ve deneyimlerimizi sözcük, kelime ve sesle anlamlandırmaktayız. Burada konuştuğumuz dil değil, düşünceyi ifade şeklimiz anlatılmak istenmektedir. Dil olmadan düşünceyi zihinde canlandıramayız ve onu ifade edemeyiz. Çevremizdeki insanlarla iletişimimizi dil sağlar. Kendi iç iletişimimizle de dili kullanırız. Dolayısıyla düşüncelerimizi ve deneyimlerimizi açıklamak için bir dil sistemine ihtiyacımız bulunmaktadır.

 

Programlama: Her davranış bir tür yapı ve kalıp içinde oluşmaktadır. Sahip olduğumuz duygu, düşünce ve davranışlar bu programa göre anlam kazanmaktadır. Konuşuyoruz, yürüyoruz, gülüyoruz, anlıyoruz, düşünüyoruz, ortaya sonuçlar koyuyoruz. Bunların hepsi bir program dahilinde olmaktadır. Aynen bilgisayar gibi. Böylece değiştirmek istediğimiz davranışlar, duygularımız veya inançlarımız için aynen bir bilgisayar gibi beynimizdeki düşünceleri programlayabiliriz.

 

EFT

EFT nasıl bir tekniktir?

EFT, İngilizce’de “Emotional Freedom Techniques” adıyla tanımlanan bir yöntemin kısa adı. Tüm dünyada bu şekilde tanınıyor, biz de böyle kullanıyoruz. Türkçe’de “Duygusal Özgürleşme Teknikleri” anlamına geliyor ve gerçekten özgürleşme ile ilgili.

Bu yöntemi uygulayarak sizi kısıtlayan, engelleyen, her tür mutluluğunuzdan sizi alıkoyan olumsuz duygularınızdan kurtuluyor ve gelişmek, ilerlemek için özgürleşiyorsunuz.

 

EFT, hem ağır ruhsal sorunların ve duygusal travmaların; hem de günlük streslerin, bağımlılıkların, öfke, endişe, acı, üzüntü, suçluluk gibi olumsuz duyguların, uyku düzensizlikleri, sınav heyecanı, güvensizlik, yersiz korkular gibi problemlerin ortadan kaldırılmasında kullanılan ve kişinin kendi kendine uygulayabileceği bir yöntem.  Bence en önemli yanı da bu. Çok kolay öğreniliyor, her yerde uygulanabiliyor ve kullanım alanı sınırsız: fiziksel ağrıların iyileşmesi için bile kullanabiliyorsunuz.

 

Aynı zamanda EFT, yakın dönemde özellikle A.B.D.’de ve Avrupa’da psikoterapi alanında kullanılan yöntemlere eklenen, başarı oranının çok yüksek olması ve elde edilen sonuçların kalıcılığı nedeniyle çok ilgi çeken ve terapistlerce yaygın biçimde uygulanan bir teknik.

EFT nasıl bir teknik, uygulama sırasında ne yapılıyor?

Çok kolay bir teknik. Kurtulunmak istenen negatif düşünceye ya da duyguya odaklanılıyor, parmak uçlarıyla bedendeki bazı akupunktur noktalarına hafifçe vuruluyor. Duyarsızlaştırma için göz hareketleri de kullanılıyor. Aslında tam anlamıyla bir enerji çalışması, çünkü temel prensibi doğunun tıp yöntemlerine, insanın enerji bedenindeki tıkanıkların açılmasına ve enerjinin serbestçe akmasına ve dengelenmesine dayanıyor.

 

Yaşanan kötü bir olay, bir travma esnasında ya da tekrarlanan olumsuz ortamda ifade edilmemiş, edilememiş duygular insanın enerji kanallarında yani meridyenlerinde tıkanıklıklar veya aksamalar oluşturuyor; bu nedenle düzgünce akamayan enerji zihinsel, duygusal ya da bedensel rahatsızlıklara yol açıyor.

 

EFT sürecinin gerekleri yerine getirilerek, enerji kanallarının uç noktalarına uygulanan hafif vuruşlar ile bu tıkanıklıklar açılıyor ve enerji akışı sağlanıyor. Böylece olumsuz duygular ve bazı bedensel rahatsızlıklar ortadan kalkıyor. Alınan sonuçlar hızlı olduğu kadar kalıcı.

Özetle Duygusal Özgürleşme Teknikleri, kolay öğrenilen, kolay uygulanan ve psikoloji, enerji sistemi, teşhis ve tedavi konusunda hiçbir eğitim gerektirmeyen, herkesin uygulayabileceği bir yöntem.

 

Yaşadığımız olumsuz bir olayın ya da bir travmanın anısı (blokajı) bedenin enerji kanallarında saklandıkça bedensel ya da psikolojik acı yaşanır.

 

Bazı anılar bizi rahatsız eder, bazıları etmez. Rahatsız eden anılar, enerji bedenimizde aksamaya neden olanlardır ve geleneksel psikoterapide yapıldığı şekilde, bazen  bu anıları tekrar etmek, derinlerine inmek, incelemek ve sahiplenmek – asıl sebep, yani enerji tıkanıklığı varlığını sürdürdüğü için- kişinin ruh halinde olumlu gelişmeler sağlayamaz.

Duygusal Özgürleşme Teknikleri ile olumsuz duyguya odaklanıp bu aksaklığı yüzeye çıkardıktan sonra, enerji kanallarımızın uç noktalarına kısa vuruşlar yaparak kanallardaki aksamaları giderilir. Böylece olumsuz duygularınız tamamen ortadan kalkar, yaşama daha kolayca devam edebilirsiniz.

EFT Duygusal Özgürleşme Teknikleri,  birçok sorunun etkili bir şekilde çözümlenmesini sağlar. Geçmişten getirdiğiniz her tür sorun, bugün yaşadığınız stresler ve gelecek ile ilgili endişeleriniz EFT ile giderilebilir.

 

Reenkarnasyonu terapisi; mevcut yaşamdaki durumu iyileştirmek için önceki yaşamlardaki problemleri çözmeye çalışır. Bununla birlikte, bunlar bilinçaltında daha gizlidir ve dolayısıyla yüzeye getirilmelidir. Hipnoz bilinçsiz içeriğe doğrudan erişim sağlayan bir yöntemdir. Bu nedenle, önceki hayatlar tekrar görünür hale gelebilir, böylece olayları anlamak ve sorunun tetikleyicilerini tanımak mümkün olur.

 

Önceki yaşamlarda mevcut hayatı etkileyen deneyimleri ve tecrübeleri güncel yaşam deneyimleri ile birleştirmek.

Teoriye göre, insanın eski hayatının anıları da vardır. Bununla birlikte, bunlar bilinçaltında daha gizlidir ve dolayısıyla yüzeye getirilmelidir. Hipnoz bilinçsiz içeriğe doğrudan erişim sağlayan bir yöntemdir. Bu nedenle, önceki hayatlar tekrar görünür hale gelebilir, böylece tecrübeleri güncel yaşama taşımaktır.

 

Workshop Içeriği:

Her Katılımcıya  1xUSB-Stick (Pratik El Kitabı, OTOHİPNOZ mp3, Superlearning.mp3, Almanca Sesli Sözlük)

Blokaj çözümü – Blockadenlösung „Loslassen von Blockaden“

Hızlı Ögrenme – Superlearning — Lernunterstützung

EFT Duygusal Özgürleşme Teknikleri

 

Tarih/Yer:                             Değişik Kentlerde Eğitim

Toplam Eğitim Günü:           5 x Pazar  Günü

Eğitim Saatleri:                     11.00 – 18.00

Eğitim Ücreti:                        Standard –

İndirim Seçenekleri:             Erken Kayıt –

Kontenjan:                             Max 10 Katılımcı

 

Katılımcıların süre boyunca koçluk uygulama atölyelerine katılımı ve ayrıca koçluk

mentörlüğü ücretsizdir.

 

Eğitim bedeli her Pazar günü eğitim öncese ödenebilir.

Katılımcıların eşlerine  %25 indirim uygulanmaktadır.

 

 

EĞİTİME KATILMAK & BİLGİ ALMAK İÇİN:

Seyitali Erbektaş,

Mobil: 0176-68505996

Email: seyitali@erbektas.com

Email: sec.coach@gmail.com

Instrag/seyitalierbektas

www.erbektas.com

www.mentalmimar.com

0 Comments

Leave a reply

mentalmimar©2017

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account