Karte nicht verfügbar

Datum/Zeit
Date(s) - 01/02/2020 - 13/12/2020
0:00

Kategorien Keine Kategorien


NLP & HIPNOZ Haftasonu Eğitimleri 2020

NLP-Hipnoz Eğitimiyle Köklü Değişimler Oluşturun!
Öğrenmek – Ögretmek ve Karşılıklı Bilgi-Tecrübe Alışverişi
Başarısızlık yoktur, geribildirim vardır, cünkü biz: İhtiyaç duyduğumuz kaynaklara zaten sahibiz!.

Mannheim    Ocak 2020

Stuttgart       Ocak 2020

Heilbronn      Şubat 2020

Nürnberg      Şubat 2020

Frankfurt       Şubat 2020

Bodensee     Şubat 2020

Köln            Şubat 2020

Wiesbaden    Mart 2020

Würzburg      Mart 2020

Mainz           Mart 2020

 

Tarih – Zamanlama – Ücret


Cumartesi       14:00 – 20:00
Pazar               11:00 – 18:00
Katılım Ücreti: indirimli 99 €
Yer: Kentsel  (Katılıma sayısına göre tam adres bildirilecektir)

Yerinizi hemen rezerve edin ve kişisel hedeflerinize ulaşmak için NLP-Hipnoz nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Bu eğitim, NLP- Hipnozla ilk defa tanışan, öğrenmek, öğretmek ve uygulamak isteyen kişilere yönelik pratik uygulamalı eğitim programıdır.

1. Gün: NLP Nedir?
Değişim ve gelişimi içeren NLP sezgisel ve eğlencelidir. NLP, bütün iniş ve çıkışlarıyla dünyayı ve insanları nasıl tanıdığınız, neyi nasıl yaptığınız ve kendi gerçeklerinizi nasıl yarattığınız konusundaki deneyimlerinizle ilgilidir.

NLP Tekniği ile İş Yaşamında Başarı Nasil Oluşur?

İngilizce “Neuro Linguistic Programming”in baş harflerinden oluşan NLP tekniğinin temeli, duyu organlarımızla algıladığımız mesajların beynimizde işlenerek, bizlerin davranışlarına yön vermesine dayanmaktadır.

Türkçe ifade ile beyin dilini programlama olarak açıklanan bu teknik ilk olarak 1972 yılında John Grinder ile Richard Bandler tarafından geliştirilmiştir. Bu bilim dalı, bilinen tüm sorunların üstesinden gelebilecek kesin ve kolayca uygulanabilir bir zihni kontrol altına alma metodudur.

Bu teknik ile birçok insanın zihninde yapacaklarına ve isteklerine odaklanarak daha verimli ve başarılı olabileceği anlatılmak istenmektedir.

Neuro (nöro)-Linguistic (Linguistik)- Programming (Programlama); bir diğer ifade ile beyin dilini programlama olarak tanımlanan NLP tekniği, insanları anlamak ve etkilemek için oluşturulan psikolojik yetiler olup, insanların nasıl daha mükemmel performans gösterdiklerini inceleyerek kişinin bildiklerinden daha fazla esneklik, yaratıcılık ve daha fazla özgür davranışlar kazanmasına yol açan ve kişiye başarıya ulaşmada fırsatlar sağlayan bir tekniktir.

 

NLP nin özü, bireyin yaşam kalitesini arttırmak, onu olumlu, ulaşılabilir, gerçekçi, kendine ve başkalarına faydalı, iyi yapılanmış, dengeli, hedef ve amaçlarının çatısını kurmuş bir insan haline getirmek ve harekete geçirmektir. Bunun için insanların daha etkili iletişim kurmasına yardımcı olarak, kişisel ve kişiler arası mükemmelliği yakalama amacındadır. Herhangi birinin iletişim, terapi, kişisel gelişim, başarı ve zihinsel kontrol alanlarında başarılı ve güçlü olmasını sağlar.

 

Neuro (nöro)-Linguistic (Linguistik)- Programming (Programlama);

Nöro: Ortaya koyduğumuz her davranış ve düşüncenin kaynağı sinir sistemimizdir. Sinir sisteminin temeli ise beş duyudur. Her insan dünyayı farklı biçimde algılar. Bir deneyimi tanımlarken neler gördüğümüz, neleri hissettiğimiz, neleri tattığımız ve hangi kokuları duyduğumuz anlatılır. Kısaca bu kavram ile düşünmeye ve algılamaya, yani herhangi bir davranışın temelini oluşturan beyinsel süreçlere ve sinir sistemine gönderme yapılmaktadır.

 

Dil: Duyu organlarımızla aldığımız mesajlar sinir sistemi için bir dil teşkil etmekte ve deneyimlerimizi sözcük, kelime ve sesle anlamlandırmaktayız. Burada konuştuğumuz dil değil, düşünceyi ifade şeklimiz anlatılmak istenmektedir. Dil olmadan düşünceyi zihinde canlandıramayız ve onu ifade edemeyiz. Çevremizdeki insanlarla iletişimimizi dil sağlar. Kendi iç iletişimimizle de dili kullanırız. Dolayısıyla düşüncelerimizi ve deneyimlerimizi açıklamak için bir dil sistemine ihtiyacımız bulunmaktadır.

 

Programlama: Her davranış bir tür yapı ve kalıp içinde oluşmaktadır. Sahip olduğumuz duygu, düşünce ve davranışlar bu programa göre anlam kazanmaktadır. Konuşuyoruz, yürüyoruz, gülüyoruz, anlıyoruz, düşünüyoruz, ortaya sonuçlar koyuyoruz. Bunların hepsi bir program dahilinde olmaktadır. Aynen bilgisayar gibi. Böylece değiştirmek istediğimiz davranışlar, duygularımız veya inançlarımız için aynen bir bilgisayar gibi beynimizdeki düşünceleri programlayabiliriz.

2. Gün: Hipnoz Nedir?
Bu Hipnoz Eğitim, hipnozu öğrenmek ve uygulamak isteyen kişilere yönelik, pratik uygulamalı eğitim programıdır.
Bireysel ve grupla uygulamalı, bol deneyimli ve eğlenceli bir eğitimdir.

Hipnoz algılarımızı açar.

 

Hipnozla Öğrenmedeki Sistem 3 Boyutta Ele Alınıyor

 

GÖRSEL BOYUT

Bilinçaltının gücünden yararlanılacak imajinasyonlar aktivite edilerek gerçekleşir. Burada telkinler ve kişinin iç dinamiklerinden yararlanılır.

 

İŞİTSEL BOYUT

Yeterince duymadığınız bir dili içselleştirmeniz de zordur. Yeterince veri girişi olabilmesi için çok sık bu dilin argümanları dinleme yoluyla kişiye aktarılır. Bu dinlemeler gece yatarken de devam edebilir. Zamanla öğrenmenin kendi sesiyle de entegre olarak sistemin işleyiş mekanizması içerisine dahil olur.

 

İÇSELLEŞTİRME BOYUTU

Düşünmeden konuşabiliyorsanız artık eğitimi içselleştirmişsiniz demektir. Bunun için yeterince tekrar ve uygulamanın içine girmeniz lazım ki bir eğitim ne kadar kullanılırsa o kadar içselleştirilir.

Hipnozla dil eğitimi konusunda herkes çocukluğundaki öğrenmek kapatisesine dönebilme yeteneğine sahiptir

Uzun süreli konsantrasyon sağlanıyor. Hipnoz konsantrasyon süremizi maksimuma  kadar çıkarabiliyor ( bu sayede bilgi çok iki kat daha kalıcı bir şekilde verilebiliyor )

Hipnozla verilen bilgiler doğrudan bilinç altına veriliyor.Dolayısıyla öğrenilen bilgilerin unutulması sözkonusu olmuyor (böylece üç kat daha kalıcı bilgi aktarımı sağlanıyor).

Hipnozla özgüven ve motivasyon en yüksek seviyeye ulaştırılıyor,böylece öğrenmekten zevk alıyoruz ve öğrendiklerimizi etkili bir şekilde kullanıyoruz.( Almanca öğrenmeye karşı oluşturduğumuz bariyerler yıkılıyor )

Hipnoz yıllar içinde öğrendiğimiz fakat bilinçaltımızın derinliklerine ittiğimiz bilgilerin tazelenmesini ve bilinç düzeyinde kullanılabilmesini sağlıyor ( bu sayede bildiğimiz bilgiler kullanabildiğimiz bilgiler haline geliyor )

Hipnoz durumu öğrenciyi özgürleştirebilir. Kısıtlamalar olmadığı için öğrenci artık hata yapmaktan yada aksanından utanmaz. Telafuz ve akıcılık gözle görülür bir şekilde gelişir.

 

Bir hipnoz seansı esnasında neler gerçekleşir?

Bu okuyuşlardan sonra hipnoza girerim ve aynı metni farklı okuma ritimlerinde tekrar dinlerim. Burdaki amaç kelimeleri anlamak için çaba sarfetmemek, bunun yerine duyduğumuz kelimeleri sadece içselleştirmektir. Bir çocuk ana dilini öğrenirken sesleri duyar ve adım adım onları tekrar eder.

Bu metot da aynı mekanizmayı kullanmaktadır.

 

Yeni bir dili öğrenme, bağımlılık tedavisi, stres, uykusuzluk, kilo alıp-verme, konsantrasyon bozuklukları, hiper aktivite, topluluk önünde konuşma, fobi tedavisi, insanlarla iletişim, öğrenme, farkındalık, motivasyon, duygulanım gibi davranışsal ve duygusal faaliyetlerin amaca yönelik, etkin kullanımını sağlar.

 

Beyin genel olarak bir bütün olsa da sağ ve sol lobların farklı farklı üstlendikleri görevleri vardır. Ancak sol beyinin, sağ beyinden daha önemli görevler üstlendiğini söyleyebiliriz. Sol beyin daha baskındır. Konuşma merkezi ve duygudurum merkezi konumundadır.

 

Sağ beyin ise, boyut ve hacim algısını ön plana çıkardığı gibi, bilgiyi şekil ve hayal gücü ile işleme de onun görevidir.

Buna karşılık matematik işlemleri için sol beyin kullanılır.

Eğitimin Amaçı:
Bu yoğun iki günde size NLP & Hipnoz dünyasına dair temel bir fikir vereceğiz ve size NLP& Hipnoz’yi hayatınıza nasıl uygulayacağınızı gösereceğiz. Uygulamaya büyük önem veriyoruz.
NLP& Hipnoz, kendi zihin sistemimizi doğru ve etkili kullanmanın bir yöntemidir. İnsan, kendi yönetim sistemini kontrol edebildiğinde, etkili çözümler, doğru ve etkili sonuçlar yaratır.
Kendi değerlerinize dönün: kendi hayatınızı yaşamaya başlayın ve kişisel ortamınızı olumlu yönde etkileyin.
Başarılı ve rahat bir yaşam: öz yönetiminizi optimize edin, sevdiklerinizle ilişkilerinizi derinleştirin ve düşüncelerinize göre bir yaşam sürün.

Eğitimlerde Neler Oluyor?

Bir günün en verimli saatleri bu öğrenme ortamında geçer böylece kişinin dikkatini bölecek dış etkenlerden korunur. Bu bir hafta süreyle kesintisiz, yüksek bir motivasyonla ve bilinçaltını etkileyen unsurlardan yararlanarak gerçekleştiğinde. Öğrenmek şaşırtıcı olmaz belki öğrenememek daha çok şaşırtıcı olmalıydı diye düşünüyorum.

 

Herkes Bu Tekniklerden Yararlanabilir Mi?

Okullarda veya kurslarda öğrenemeyen öğrenci zamanla direnç ve kompleks geliştirir. İşte hipnozla almanca tam bu noktada yabancı dil öğrenmek isteyen adayların dikkatini çekiyor.

 

NLP – Hipnoz Eğitim programı genel katılım koşulları:

NLP& Hipnoz eğitimlerine katılım için, temel ruhsal ve bedensel sağlığın yerinde olması koşulu vardır. Eğitim, katılımcıların herhangi bir psikolojik rahatsızlığının olmadığını kabul eder.
Hipnoz eğitimlerine katılım için, temel ruhsal ve bedensel sağlığın yerinde olması koşulu vardır. Eğitim, katılımcıların herhangi bir psikolojik rahatsızlığının olmadığını kabul eder.

Kaçırılan eğitim bölümleri, bir sonraki eğitim döneminde ücret ödemeden tekrarlanabilir.

EĞİTİME KATILMAK & BİLGİ ALMAK İÇİN:
SEC. Yaşam Atölyesi
Seyitali Erbektaş
Mobil: 0176-68505996
Email: sec.coach@gmail.com
www.erbektas.com
www.mentalmimar.com

0 Comments

Leave a reply

mentalmimar©2017

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account